Joint EC & EP Declaration on Internet Governance

Michal Boni

Форум з управління Інтернетом 2017:

Спільна декларація ЄвроКомісара Марії Габрієль та членів Європейського Парламенту

Під час проведення Форуму з Управління Інтернетом уповноважений представник Європейської комісії Марія Габріель та члени Європейського Парламенту: Міхай Боні, Крістіан-Сільвіу Бушой, Ева Кайлі, Тімо Велькен, Ян Філіп Альбрехт, Маріса Матіас, Барбара Каппель підписали Спільну Декларацію.

Інтернет є спільним благом для людства, що може сприяти вдосконаленню суспільства та економіки. Розбудова та підтримка відкритої, прозорої та всеохоплюючої системи управління Інтернетом допоможе забезпечити ці переваги для всіх. Зростаюча участь громадського суспільства на цій зустрічі IGF тепло вітається і буде підтримуватися надалі.

Цього тижня під час Форуму з Управління Інтернетом (IGF) ми обговорювали найбільш актуальні питання управління Інтернетом, такі як кібербезпека, конфіденційність, інклюзивність та довіра.

Європейська Комісія та Європейський Парламент знову наголосили на тому, що мережевий нейтралітет є ключовою цінністю для Європейського Союзу і ми надалі будемо його відстоювати на користь усіх користувачів Інтернету.

У Женеві ми виступали за:
Відкритий та незалежний Інтернет як спільний глобальний ресурс, а також за недискримінаційний доступ до знань;
Необхідність розвитку цифрових навичок та вмінь;
Захист основоположних прав і свобод як у режимі онлай, так і офлайн, у тому числі права користувачів контролювати персональні відомості;
Підвищення конфіденційності та захищеності пристроїв та програмного забезпечення; у захищеному та надійному Інтернеті немає місця для зашифрованих “бекдорів”;
Необхідність вирішити питання, шо стосуються кібербезпеки та кіберзлочинів, зокрема: (І) вдосконалення захисту критичних інфраструктур; (ІІ) надання відповідних засобів для захисту комунікації індивідів та малого бізнесу;
Необхідність накладання відповідальності на людину за рішення, що є результатами дії алгоритмів;
Потребу співпраці з партнерами в інших регіонах для максимізації розвитку потенціалу Інтернету, підвищуючи його доступність для населення та зменшуючи нерівність.

З огляду на поточну роботу над стратегією Єдиного цифрового ринку Європи, що підкреслює важливість цифрової економіки та інтернет-доступу для громадян та компаній, ми знову підтверджуємо думку про те, що забезпечення сталого та інклюзивного управління Інтернетом є основним аспектом для досягнення цілей цієї стратегії, а також є критичним для всього світу.

Необхідні кроки для забезпечення глобального доступу до відкритого та інклюзивного Інтернету:

Зараз ми стаємо свідками появи сил, які можуть призвести до фрагментації та поляризації Інтернету. Європейський Союз рішуче наполягає на відкритості Інтернету на глобальному рівні і буде працювати, разом з усіма іншими стейкхолдерами, над забезпеченням довготривалої підтримки цього принципу. Інтернет майбутнього буде інклюзивним, прозорим та заслуговуючим на довіру.

Суттєвим аспектом у досягненні цього є мультистейкхолдерний підхід до питання управління Інтернетом, який рішуче підтримується Європейським Союзом, і який має зміцнюватись в процесі зіткнення з поточними викликами.

З метою досягнення зазначеної цілі, представники Європейського Союзу під час 12-го IGF беруть участь у конструктивному діалозі з різними стейкхолдерами, в тому числі з ICANN, захисниками мережевого нейтралітету, а також громадськими організаціями, що прагнуть гарантувати безпеку цифрових прав, а також з державними діячами та представниками індустрії.

У Європі IGF став каталізатором у створенні регіональних та національних ініціатив IGF. Європейський діалог з щодо управління Інтернетом (EuroDIG) забезпечив активний та позитивний внесок у глобальний IGF, що сприяє зростанню інклюзивності у дискусіях та урізноманітнює дебати з урахуванням європейських підходів. EuroDIG особливо підтримується Європейською Комісією та Європейським Парламентом, обидві структури братимуть участь у липні наступного року у конференції EuroDIG у Тбілісі.

Європейський Союз вважає, що IGF є дієвим інструментом для обговорення та формування майбутнього Інтернету. Ми закликаємо держави забезпечити функціонування IGF в якості важливої платформи для обміну думками та нещодівніми досягненнями, що буде відбуватись кожного року.